Köpek çekmek:
bir nevi karşı tarafı süründürme taktiğidir. ilginç olan ise süründürenin sürünene , sürünenin süründürene olan ilgisinden fazlasına sahip olmasının yüksek olasılıkta olmasıdır.

kara macrosa buyrulmuş örneklere bakarsak; hatun, memlüke sabah sabah mesaj atar. memlük bu durumdan hoşlanır ve konusmaya başlarlar. lakindirki ne hikmetse hatun memlüke hep 50 dakka sonra cevap verir. sonra da derki "bizde eski bilmemnemden arkadaşımla konusuoduk çenemiz düştüde yerden toplamaya geldirler" böylece memlüğümüzün aklına arkadaşının kim olduğu kızın nerde olduğu ve ne konuştukları soruları gelir. sonracığımada memlüğümüz elinde gürzü olan bir atlıya döner ve kelle götürür(bkz: http://i42.tinypic.com/2z8bxwi.png). lakin gelgelelim genelde bu hatunlar memlükten aslında çok hoşlanır ama kendini ağırdan satma ve karşı tarafı süründürüp daha değerli görünme çabasıyla duygularını asla belli etmezler. bir nevi beyinsizce bir harekettir diyemeyiz aslında.
işin temeline bakak derseniz eğerki (demenizi şiddele öneririm), köpeğe çekenin kendisine hiç güveni olmadığını ve egolarının kendisini yönetmesine izin verdiğini fark edersiniz. lakin gene gelegelelim ki nacizane tecrübelerime bakarak söyleyebilirim ki, bunu yapan çoğu hatunlar yada herifler farkında olmadan içgüdüsel bir şekilde yaparlar.

tavsiyem odur ki seviyosanız hafiften kendinizi çekin sonra küçük adımlarla karşınızdakine yürüyündür.
he baktınız bu hatun amazona, herifde memlüğe dönüşecekse ileride (yani geleceğiniz yoksa ve kız troll gibi kokuyorsa) ozaman direk kafanızda bitirin bu işi. tabi bu bitirme işinde bir yol yordam var mı diyorsanız şöylede tavsiyelerim olacaktır nacizane zannımca.

1- lawful paladinseniz: köpek çekene açıkça bu işin olmayacağını söylersiniz kibar bir dille ve gelecek nesilleri kurtarmak için köpek çekmenin iğrençliğini belirtirsiniz kapalı bir dille.

2- chaotic good herhangi bir classanız: kibarca bir dille bu işin olmayacağını söylersiniz ve hemen ordan tüyersiniz.

3- asassin falansanız: direk kızı kesin derim. hem exp alırsınız sonrada kızı loot edersiniz.

4- bardsanız: karşı tarafla alayda edebilirsiniz yada uzaktan da sevebilirsiniz.

5- druidseniz: yeni zevklere yönelin derim.

6- wizard falansanız: kız mız falan hikaye önemli olan irfandır.

7- clericseniz: evlenmeden vermeyin derim. şaka şaka verin ama reddiye fermanını verin. elemanı hem sevmiyonuz hem köpek çekio, evlenmeye gitmez bu iş.

8- barbar falansanız bence basın gidin.

9- piç bir rogue iseniz: bence siz köpek çekin.(derseniz ki abi köpek bulamadım ya bir ranger bulun yada ağlamayın.bak fallouttaki chosen abimiz canı çıkmış dünyada bulmuş köpeği yanında gezdiriyor fallouttaki köpecik ve abimiz. )

10- jedi falansanız: sevgi kıskançlığa, kıskançlık nefrete, nefrette öfkeye derken döte gelirsiniz haberiniz olmaz. laf bile etmeden gidin derim.
.

bu liste böyle gider.