Önceki ismi TSR olan sonrasında Wizards of the Coast ismini alacak Dungeons and Dragons'ın yaratıcısı ve yayımcısı olan firmanın hazırladığı aylık fantastik derleme dergisi.

1976 yılında başlayan yayın macerası 2007 yılında sona ermiş, sonrasında Dragon+ ismiyle tekrar yayın hayatına başlamıştır.

Bu dergi, Dungeons and Dragons frp sistemi için özel olarak hazırlanmıştır. Sisteme yapılacak olan yeni eklemelerin duyurulduğu, ufak kuralların yer aldığı, hikayeler ve çizimlerle dolu bir destekleyici dergiydi. Margaret Weis, Tracy Hickman, R. A. Salvatore, Ed Greenwood, Larry Elmore, Tim Kask gibi önemli yazarlar katkıda bulunmuştur.

Dragon magazine birçok önemli olayı da içerisinde barındırır. Majere kardeşler'in ilk ortaya çıkışı, Drizzt'in sadık yoldaşı guenhwyvar'ın yaratılışı, ravenloft'u konu edinen hikayeler ve Abyss'in katları hakkında bilgiler bu dergide yer alıyordu.
Derginin arşivine erişmek isteyenler buraya tıklayabilir. Dragon+ dergisine erişmek için uygulamasını telefonunuza kurmanız yeterli.