Kaynak diye Harry Potter fanfiction'u kullanan bir makaleye sahip ızdırap yaşatıcı platform. Geek ızdırabı liginde tek rakibi GeekYapar'dır.
Türkiye'nin en köklü alt-kültür sitesidir. 2003 yılında başlayan yayın hayatında, rol yapma oyunları üzerine konuşmalar içeren site, forum kültürünün ilerlemesiyle alt-kültüre yönelmiş, bu türü besleyen her türlü kategori hakkında yazarlar ve okurlar toplamaya başlamıştır.

Önceleri bir MIRC kanalıydı fakat sonrasında Kayra 'keri' Küpçü'nün girişimiyle bir web sitesine ve kendi deyimleriyle fantastik yaşam portalı haline büründüler. 2009 yılından sonra yeni formatına geçerek, Türkiye'den ve dünyadan derlenen haber, makale, inceleme ve röportajları okurla buluşturmaya karar vermiştir. Bu dönemde forum kitlesinin sosyal medyaya kaptırsa da halen kendi özgün içeriklerini oluşturmaya devam etmektedir.

Yıllar evvel Frpnet Convention olarak bilinen etkinlik markası şekil değiştirerek beholder olmuş ve belirli aralıklarla rol yapma severlerin toplaşacağı büyük organizasyonlara imza atmıştır. Ayrıca çeşitli üniversite ve kurum etkinliklerinde de yer alarak konuşmacı ya da etkinlik düzenleyici olarak yerini almıştır.

Son dönemde alt kültür oluşumlarını kapsayan sinema, dizi, edebiyat, çizgi roman, çizgi film, dijital oyunlar konularına daha fazla eğilmişlerdir.

Frpnet Video ve Frpnet podcast olmak üzere iki yeni oluşumu tek-tük de olsa içerik üretmeye çalışıyor. Günlük bazda, site üzerinden yayınlanan içeriklere de web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.