anime serisi geçtiğimiz günlerde 20. yılını kutladı. En uzun soluklu anime-manga serilerinden biri olma yolunda ilerliyor.

Mangakası'nın eiichiro oda'dır. İlham aldığı serilerin başında akira toriyama'nın efsanevi dragon ball serisi gelir.

One Piece, en genel tanımıyla deniz korsanlarının hayatını anlatır. shonen serilerinde sıklıkla görülen, arkadaşlık, yoldaşlık, asla vazgeçmeme, keşif duygusu, dürüstlük, saygı gibi temaları işler. Serinin ana karakteri olan monkey d. luffy isimli çocuk, vücudunu lastik gibi kullanabilmektedir. Hasır Şapka korsanlarının kaptanıdır.

Hasır Şapka korsanları tayfasının son hali şöyledir:

monkey d. luffy: Kaptan
roronoa zoro: İkinci Kaptan / Kılıç Ustası
sanji: Aşçı
nami: Rotacı
usopp: Keskin Nişancı
tony tony chopper: Doktor
nico robin: Arkeolog
franky: Tamirci
brook: Müzisyen
jinbe: Denizadamı
En çok satılan manga olarak unvanını halen korumaktadır. Korsanlar Kralı Roger'ın hazinesi olan One Piece aynı zamanda serimizin ismidir. Korsanlar Kralı idam edilirken, hazinesinin Grand Line'da olduğunu ve onun bulunması gerektiğini idamını izleyen on binlerce insana söyler ve böylece korsanlar çağını başlatmış olur.

Kahramanımız Monkey D. Luffy'nin bu zorlu macerada hayali One Piece'i bulmak ve Korsanlar Kralı olmaktır. Ve bunu yanlışlıkla yediği şeytan meyvesi olan Akuma No Mi'den kazanacağı güç ile yapmak ister. Bu güç lastiktir. Evet yanlış okumadınız. Kahramanımızın özelliği lastik çocuk olmaktır.

Şuan güncel olarak anime de 909 bölüm, manga da 959 sayı bulunmaktadır.