Modiphius Entertainment etiketiyle yayınlanan, nils hintze tarafından tasarlanmış alternatif tarih konseptli, bilimkurgu temalı rol yapma sistemi.

Oyuncular 80li yıllarda yaşayan genç orta-okul ya da lise oyuncularını canlandırır. Kitap kurdu, sporcu, geek gibi sınıflardan tercih edilen karakterlerle Loop'un gizemlerini ortaya çıkartmaya çalışırlar.

Hikaye, alternatif bir 80ler döneminde İsveç'teki Malaren Adaları'nda geçmektedir. Oyuncular dilerse hikayeyi Boulder City isimli ABD şehrinde de oynayabilir. Bu iki yerleşim noktası hayali olmakla birlikte, Loop adı verilen bir hadron çarpıştırıcısına da ev sahipliği yapmaktadır. 60-70li yıllarda devam eden deneylerin ardından terk edilen yapının ortaya çıkardığı gizemli olayları araştırmak için küçük çocukların rollerine bürünülür.

Tema olarak Stranger Things'e benzetebileceğim sistemin öğrenmesi ve oynatması oldukça basit. D6 zarları kullanılarak oynanabiliyor. Ayrıca 80ler kült dizi, film, oyun ve olaylarından keyif alan oyuncuların kendilerinden de bir şeyler bulabileceği bol ödüllü bir rol yapma sistemi.

Yakın dönemde bir dizi projesinin de hayata geçirileceği yönünde söylentiler var.