Benim çok beğenmiş olduğum House of X serisinin yazarı Jonathan Hickman tarafından başlatılmış olan bir seri. Serinin bir reboot mu, paralel evrende geçen bir yan hikaye mi olduğunu bilmiyorum. Bu konuda tembelliğim için kusura bakmayın ama her ay yeni bir evren, yeni bir reboot olmasından sıkıldığımdan Marvel ve DC'nin serilerini çok takip etmiyorum.

Yine klasik X-Men'in derdi mutant - insan çatışması sebebiyle mutantlar Krakoa adasına yerleştirilmiş. Çatışmanın bir tarafı için insanlar dedim ama bir biliminsanları topluluğu demek daha doğru. İki taraf da birbirine karşı saldırgan bir tutum içerisinde. Krakoa adası ilk mutant ulus devleti olarak tanımlanıyor ve sıkı güvenliği var. Mutantlar bu adada kendi kendilerine yetebilmek, Dünya'daki diğer mutantları da buraya çekmek ve temel yaşam ihtiyaçlarını karşılamak üzere çabalıyorlar.

Klasik X-Men ekibi ve benim çok aşina olmadığım ama fanlarının kesinlikle bileceği karakterlerden oluşuyor: Cyclops, Storm, Polaris, Magneto, Dr. Reyes, Jean Grey, Havok, Vulcan, Wolverine, Cable, Prestige ve Corsair. Omega seviye mutanlardan Magneto, Storm ve Vulcan'ı aynı saflarda görmek benim merakımı uyandırdı. Bu kadar güçlü bir birliğin karşısına biliminsanları ne ile gelebilirler bilmiyorum.

Hikaye X-Men, Marauders, Excalibur, New Mutants, X-Force, Fallen Angels serileri ile ortak bir şekilde ilerleyecekmiş. 6 seri çok fazla değil şimdilik, bu yüzden takip etmeye çalışacağım.

Hayatımda ilk defa bir sözlüğe bir girdi yazdığım için format olarak yanlışlarım olmuştur. Çok üstün körü ve araştırmadan bir şeyler karaladım. Bu kadar özensizlik için özür dilerim. Ama gelecekte bunu geliştireceğim.